ZSRCKU Kościelec

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”.

20 marca 2018

Dnia 15 marca 2018 młodzież z I klasy Technikum Ekonomicznego o profilu prawno – mundurowym wraz z wychowawczynią Anetą Gorzkowską wzięła udział w debacie społecznej  „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zostały omówione między innymi  takie kwestie jak: praca policji, przestępczość na terenie powiatu kolskiego w latach 2016/2017, zdarzenia drogowe, przyczyny wypadków, zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, bezpieczne życie seniora, „ bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Uczestnicy zostali zapoznani jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Dzielnicowy bliżej nas” i „Moja Komenda”. Kolejna część spotkania była okazją do zabierania głosów przez uczestników debaty. Debata została zorganizowana w budynku Starostwa Kolskiego przez  mł. insp. Artura Foryńskiego  p.o. komendanta policji w Kole.

P1020496 P1020500 P1020547 P1020582