ZSRCKU Kościelec

„III Dyktando dla Dorosłych i Młodzieży”

24 marca 2019

22 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły Wiktor Garbowski, Marcelina  Jabłońska, Agnieszka Krzyżanowska, Aleksandra Krzyżanowska, Maciej Opas oraz Adam Zubrzycki wzięli udział w „III Dyktandzie dla Dorosłych i Młodzieży”.

Organizatorem Dyktanda była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. Honorowym Patronatem Dyktando objęli:  Robert Kropidłowski – Starosta Powiatu Kolskiego oraz Krzysztof Witkowski – Burmistrz Miasta Koła. W tym roku wydarzenie  upamiętniło 100. rocznicę urodzin i 30. rocznicę śmierci  Stanisławy Fleszarowej-Muskat, powieściopisarki, poetki, publicystki i dramaturżki, która wychowywała się w Kole. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 maja 2019 roku w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Organizatorem wyjazdu była Monika Jabłońska. Życzymy naszym uczniom powodzenia  

1 (2) 1 (4) 1