ZSRCKU Kościelec

Nasi Rolnicy się szkolą

08 kwietnia 2018

W dniu 5 kwietnia 2018 r. uczniowie Technikum Rolniczego wzięli udział w szkoleniu na temat Nowych rozwiązań w produkcji zwierzęcej  prowadzonym przez głównego specjalistę do spraw bydła z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu pana Zbigniewa Kwiatkowskiego. Wykład poprzedził szybki sprawdzian  z umiejętności korzystania z aplikacji pomocnej rolnikom w codziennej pracy – Epsu Mobilne przeprowadzony przez pana Czesława Bachorza również specjalistę z WODR w Poznaniu. Ośmiu najszybszych uczestników konkursu  otrzymało w nagrodę pamiątkowe pendrivy.

Podczas szkolenia słuchacze poznali możliwości poprawy wyników produkcyjnych w oborach mlecznych przez odpowiednią  organizację gospodarstwa, jego modernizację i wykorzystanie najnowszych technologii. Dużą uwagę wykładowca poświecił  żywieniu bydła stosując TMR i PMR.

Uczniowie, którzy w większości swoich gospodarstw zajmują się właśnie produkcją bydła mlecznego z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali   prelekcji, a wykładowcę nagrodzili brawami.

tekst: M.Nejman

P1030001 P1030004 P1030008