ZSRCKU Kościelec

Udział uczniów Technikum Rolniczego w projekcie „KRAJOWA SIEĆ OBSZARÓW WIEJSKICH”

20 września 2018

Dnia 19 września uczniowie  klas I i IV Technikum Rolniczego wzięli udział w szkoleniu pn. Kreatywne zastosowanie OZE w praktyce. Operacja ta ma na celu podwyższenie wiedzy mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie dostępnych technologii OZE ( odnawialnych źródeł energii) i kreatywnego ich zastosowania w przedsiębiorczości. Swoją szeroką wiedzą na ten temat podzieliła się z uczniami przedstawicielka Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Pani Ewa Kwapich. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła zagadnienie i nauczyła słuchaczy jak czytać rachunki  za energię elektryczną oraz jak wykorzystywać mikroinstalacje odnawialnych źródeł energii w  gospodarstwach rolnych.

tekst: M.Nejman

P1030502 P1030511 P1030514 P1030516 P1030518