ZSRCKU Kościelec

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Praw Konsumenta.

15 marca 2023

Naszą szkołę odwiedzili Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pan Maciej Rosiak i  aspirant sztabowy Mariusz Rumiejowski z KPP w Kole.

Była to okazja by przypomnieć młodzieży, że wszyscy jesteśmy konsumentami! Kupujemy produkty, zawieramy umowy, korzystamy z usług telekomunikacyjnych, finansowych, transportowych, turystycznych, e-commerce i wielu innych.

Pan Maciej podkreślał, że tylko świadomy konsument może uniknąć manipulacji i zagrożeń jakie czyhają na niego na etapie wybierania oferty, zawierania umowy czy korzystania z usług. Uczniowie dowiedzieli się również o bezpiecznym dokonywaniu zakupów na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorcy. I najważniejsze jaką pomoc można uzyskać od Rzecznika Praw Konsumentów.

Świadomy konsument zna swoje potrzeby, prawa, obowiązki i podejmuje odpowiedzialne decyzje. Dlatego tak ważna jest edukacja i samorozwój.

Dziękujemy za spotkanie