ZSRCKU Kościelec

Targi Polagra Premiery- Poznań- 2024.

30 stycznia 2024
Dnia 19.01.2024r. uczniowie klas Technikum Rolniczego wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w X edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY oraz w II edycji Dnia Młodego Rolnika zorganizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą wraz z Międzynarodowymi Tragami Poznańskimi.
Podczas konferencji, w której uczestniczyło blisko 1200 uczniów z 26 szkół rolniczych znajdujących się w województwie wielkopolskim zostały przedstawione m.in. takie tematy jak: „Megatrendy w rolnictwie: wyzwania środowiskowe, rolnictwo węglowe, polityka rolna, Musthave dla młodych z branży agro”, „Smartfarming, czyli jak przemysł i współczesna technika reagują na światowe wyzwania i trendy. Panel użytkowników i praktyków. Pierwsze Polskie Forum Pojazdów Autonomicznych”.
Miłą niespodzianką, na koniec konferencji, było wyróżnienie przez Wielkopolską Izbę Rolniczą naszych uczniów za udział w konkursie – „Ja i moje smart gospodarstwo”
Wyróżnieni uczniowie to:
Mateusz Kołodziej- I TR,
Aleksandra Lekka-III TR,
Albert Sowiński-III TR,
Kamil Biliński-III TR,
Jakub Mruk-III TR.
Serdecznie Gratulujemy!!
Kolejnym punktem było zwiedzanie stoisk targowych, na których zaprezentowało swoją ofertę ponad 200 firm z kilkunastu krajów.
Mogliśmy zapoznać się m.in. z najnowocześniejszym sprzętem rolniczym, roślinami uprawnymi, cyfrowymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę w gospodarstwie i na roli. Wydarzenie to pozwoliło młodzieży zdobyć wiedzę oraz informacje dotyczące najnowszych innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, które będą kreowały przyszłość rolnictwa w Polsce oraz warsztat pracy rolnika.