ZSRCKU Kościelec

AGRO SHOW Bednary 2019

25 września 2019

Tradycją Technikum Rolniczego w Kościelcu jest coroczny udział młodzieży w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach. W tym roku w piątek 20 września ponad 50 -osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w tym wielkim rolniczym wydarzeniu. 

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Jest to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie. Jest to impreza cykliczna i co roku gromadzi wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych. Każdego roku na wystawie prezentuje się ok. 800 firm z branży rolniczej. Wystawcami są krajowi producenci maszyn rolniczych, a także przedstawicielstwa wszystkich czołowych światowych marek maszynowych. Na wystawie można odwiedzić również stoiska producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firm z sektora finansowego, producentów wyposażenia budynków inwentarskich i innych branż związanych z rolnictwem. 

Po raz kolejny uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni. Zobaczyli wiele nowości technicznych, a rozmowy z życzliwie nastawionymi do nich wystawcami, pozwoliły poznać dokładniej parametry i działanie wystawianych maszyn i urządzeń. 

Tekst: M.Nejman

Zdj. Konrad Komorowski

DSC08026 DSC08093 DSC08109