ZSRCKU Kościelec

Ależ to był dziki weekend

27 października 2021

W sobotę 23 października byliśmy gospodarzami II edycji warsztatów kulinarnych🦌🌿,, DZICZYZNA W ROLI GŁÓWNEJ” , zorganizowanych  przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Koninie przy współudziale Stowarzyszenia Polskie Diany oraz Polskiego Związku Młodzieży Łowieckiej  i Zespołu Sakól R C KU im. Stanisława Staszica w Kościelcu. Podczas  warsztatów młodzież z Techniku Żywienia i Usług Gastronomicznych z Kościelca i Powiercia miała przyjemność pracować pod okiem znakomitego szefa kuchni, specjalizującego się w kuchni myśliwskiej Jakuba Wolskiego – uczestnika VI edycji programu Hell’s Kitchen.
Ten cudowny dzień rozpoczął się  wykładem na temat ,, ZDROWOTNYCH  WALORÓW DZICZYZNY” następnie młodzież przystąpiła do pracy i przygotowała: Gulasz z dzika, Flambirowane nalewką steki z daniela, Dzikie burgery z jałowcowym majonezem, Tatar  z combra daniela oraz Pieczeń z sarny w czosnku niedźwiedzim.
Po ciężkiej pracy wspólnie zasiedliśmy do wspaniale  zaaranżowanego leśnego stołu przy którym mogliśmy rozkoszować się dzikimi  smakami  potraw. Zaangażowanie młodzieży  wynagrodziła dodatkowo cudowna atmosfera .
 Przygotowaniem i opieką nad młodzieżą zajęły się panie Kinga Czupryńska,  Jolanta Fraszczyk-Frontczak,  Jolanta Chruścielska.
Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji…

image0 image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11