ZSRCKU Kościelec

Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

23 października 2023
Dnia 19.10.2023 r. uczniowie klas Technikum Rolniczego wraz z nauczycielami od przedmiotów zawodowych wzięli udział w szkoleniu pt. „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” zorganizowanym na terenie ZSRCKU im. S. Staszica w Kościelcu. Prelekcję wygłosiła pani Monika Banasiak, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kole, pan Tomasz Jaworski – Samodzielny Inspektor PT KRUS w Kole wygłosił wykład na temat wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników, natomiast prelekcję na temat ruchu po drogach maszynami rolniczymi wygłosił pan kom. Przemko Chudykowski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole. Po szkoleniu młodzież wzięła udział w konkursie, musiała odpowiedzieć na pytania, które dotyczyły omawianej tematyki przez pracowników KRUS-u. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za udział w szkoleniu, a zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Bartosz Urbaniak – klasa IV TR,
II miejsce – Szymon Iwiński – klasa V TR,
III miejsce – Adam Ossowski – klasa III TR.
Nagrody zostały ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Poznaniu z Placówką Terenową w Kole.
Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w szkoleniu.