ZSRCKU Kościelec

Centralna XLVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

03 czerwca 2024

W dniach 24-25 maja 2024 r. na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się Finał Centralny XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Jest to największy konkurs wiedzy rolniczej w Polsce wpisany do rejestru turniejów i olimpiad tematycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada zorganizowana była w 8 blokach tematycznych związanych z produkcją rolną: agrobiznes, architektura krajobrazu, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca i weterynaria. Olimpiada składała się z 2 części: pisemnej i praktycznej. Do tegorocznych zmagań przystąpiło około 200 uczniów z 9 okręgów w Polsce.

Naszą szkołę reprezentował Eryk Kaj- uczeń z IV klasy technikum rolniczego -w bloku produkcja roślinna, który uzyskał wysoki wynik podczas eliminacji okręgowych w Poznaniu i zakwalifikował się do Finału Centralnego w Szczecinie.

Uczeń oprócz nagród uzyskał tytuł finalisty oraz jest zwolniony z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Serdecznie gratulujemy Erykowi, który z wielkim zaangażowaniem reprezentował naszą szkołę.

Życzymy dalszych sukcesów!!!!

Do Olimpiady ucznia przygotowała pani Honorata Tomaszewska, która była również opiekunem.