ZSRCKU Kościelec

Dni Otwarte w ZSRCKU im. S. Staszica w Kościelcu

20 marca 2019

Blisko 600 uczniów trzecich  klas gimnazjów  i klas ósmych szkół podstawowych gościło przez dwa dni w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu, podczas Drzwi Otwartych odbywających się w ramach promocji szkoły. To kolejne działania dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły, które mały zaprezentować kierunki i zachęcić gimnazjalistów i uczniów klas ósmych do wybrania właśnie tej szkoły.

Zebrana  w szkolnej auli młodzież ze szkół z Kłodawy, Kościelca, Trzęśniewa, Dębów  Szlacheckich, Grzegorzewa, Krzymowa, Paprotni,  Brdowa,  Przedcza, Łubianki, Sokołowa, Głębokiego,  Ponętowa Górnego, Koźmina, Brudzewa, Chodowa  i Koła oglądała występy Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”, Szkolnego Zespołu Wokalnego, serwis synchroniczny w sztuce kelnerskiej, pokazy flair w wykonaniu uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz musztrę zaprezentowaną przez klasy prawno-mundurowe. Niespodzianką dla uczniów był występ Sebastiana Kmiecia absolwenta technikum, który trenuje w najlepszej szkole barmańskiej w Polsce „Bar Work Academy” i reprezentuje ją na ogólnoświatowych konkursach flair.

Przybyli goście zapoznali się także z ofertą edukacyjną, którą podczas spotkania przedstawił dyrektor placówki, Wiesław Kujawa. Uczniowie od września mogą rozpocząć naukę w Technikum Ekonomicznym, Technikum Rolniczym, Technikum Spedycyjnym, Technikum Logistycznym, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Technologii Żywności, Technikum Informatycznym, Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, Liceum Ogólnokształcącym z odnową biologiczną z elementami dietetyki i Branżowej Szkole I stopnia.

Młodzież miała również możliwość zwiedzania szkoły i internatu. Poznała przy tym perspektywy zawodowe związane z kierunkami kształcenia proponowanymi przez placówkę,  działania realizowane w ramach Programu ERASMUS+ oraz propozycje kół zainteresowań,  w których nasi uczniowie rozwijają swoje pasje, podziwiała umiejętności, jakimi na co dzień może poszczycić się młodzież ze szkoły w Kościelcu.

tekst i zdjęcia: A.Augustyniak/M.Jabłońska

DSC_0001 DSC_0010 DSC_0011 DSC_0027 DSC_0046 DSC_0086 DSC_0118 DSC_0150 DSC_0156 DSC_0173 DSC_0207 DSC_0288 DSC_0430 DSC_0895 DSC_0940 DSC_1153 DSC_2085 DSC_2230 DSC_2240DSC_0113 DSC_1113 DSC_2262 DSC_2265