ZSRCKU Kościelec

Dzień Patrona

20 listopada 2019

15 listopada 2019 roku uczniowie ZSRCKU Kościelcu uczcili pamięć Stanisława Staszica, patrona szkoły. Obchody rozpoczęły się  od ślubowania uczniów  I klas Technikum Ekonomicznego o specjalności prawno – mundurowej oraz nadanie stopni awansu uczniom klas II, III i IV. Honorowym gościem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Artur Foryński oraz  przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Szymańska. W drugiej części spotkania uhonorowano Nagrodą im. Stanisława Staszica, młodych ludzi, którzy swym działaniem i postawą zapisali się w historii szkoły. Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom i nominowanym wręczyli: przewodniczący Kapituły  Konrad Grzelak oraz  dyrektor szkoły Wiesław Kujawa. W roku szkolnym 2019/2020 nagrodę  otrzymali: Zofia Bartczak, Aleksandra Krzyżanowska oraz Bartosz Stachowiak. Nagroda  im. S. Staszica przyznawana jest  w naszej szkole od 2007 r. promuje uczniów uzdolnionych, osiągających dobre wyniki w nauce, znajdujących  czas na działalność społeczną i pozalekcyjną, odznaczających się wysoką kulturą osobistą. Co roku otrzymują ją uczniowie, którzy swym działaniem i postawą zapisują się w historii szkoły.

     5 listopada odbyła się 12. edycja  SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O STANISŁAWIE STASZICU I HISTORII SZKOŁY W KOŚCIELCU. W tym roku konkurs odbył się w nowej formule, online  z wykorzystaniem kodów QR. Każdą klasę reprezentowali wybrani przedstawiciele. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące Patrona Stanisława Staszica i historii szkoły w Kościelcu. W kategorii  klas  pierwszych   ex aequo pierwsze miejsce zajęły  Maja Janicka  oraz Kinga Grochocińska z klasy I TE, uzyskując taką samą liczbę punktów 18  na 21 możliwych. W kategorii  klas  drugich  I miejsce zajęła  Wiktoria Mila z klasy II TE – uzyskując 19 punktów- najwięcej w skali całej szkoły. W kategorii  klas  trzecich   miejsce na podium przypadło Paulinie Gorzkowskiej z klasy III TE, która   uzyskała 18 p punktów.

     Podczas uroczystości nagrodzono młodzież, biorącą udział w akcjach i konkursach prowadzonych w październiku w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Najlepszą czytelniczką w szkole została Nikol Betlej z klasy VI b TE, II miejsce zajęła Kamila Szafrańska z klasy z klasy VI b TE, a III miejsce Daria Woźniak z klasy IV TŻ i UG. W akcji zbiórki książek największą  ich liczbę, bo 24 pozycje ofiarowała Nikol Betlej z kl. VI b TE oraz Wiktoria Dudzińska z klasy IV TL. Uczennice otrzymały nagrody książkowe.

     W tym roku nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursów ufundowała Rada Rodziców.

DSC00364 DSC00424 DSC00435 DSC00449 DSC00535 DSC00543 DSC00671 DSC00733 DSC00744 DSC00751 DSC00791 DSC00793 DSC00798 DSC00809