ZSRCKU Kościelec

Konkurs „Policjanci w służbie historii”

08 czerwca 2020

Uczennice o profilu prawno-mundurowym: Wiktoria Kowalewska oraz Aleksandra Grabska,  pod opieką pani Anety Gorzkowskiej wzięły udział w kolejnej  już, czwartej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. W tym roku  inspiracją stała się historia komisarza Czesława Antoniego Swinarskegoi. Przy zbieraniu informacji na temat życia i służby bohatera  uczestniczki konkursu współpracowały z Komendą Powiatową Policji w Łęczycy oraz wnukiem bohatera, Panem Krzysztofem Koślą oraz jego małżonką Urszulą Koślą. W ramach projektu dziewczęta stworzyły żywą lekcję historii, która znajduje się pod tym linkiem https://tiny.pl/7w4s8

Zachęcamy do zapoznania się z interaktywną prezentacją.