ZSRCKU Kościelec

„Pączkowe Szaleństwo” 2020

24 lutego 2020

Już po raz 10 w ZSRCKU w Kościelcu z okazji Tłustego Czwartku zorganizowany został szkolny konkurs cukierniczy „Pączkowe Szaleństwo”. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w dwuosobowych drużynach  o tytuł najsmaczniejszego pączka. Drużyny przybyły na ten konkurs z własnymi, sprawdzonymi recepturami, często były to receptury, ktore są przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Podczas konkursu rywalizujace ze sobą zespoły sporządzały pączki różnymi  metodami i z różnymi  nadzieniami. Pod ocenę jury trafiły  więc pączki zarówno  smażone jak i pieczone, z nadzieniem z konfitury różanej,  wieloowocowej, z czekoladą i kremem śmietankowym. Jury konkursowe podczas degustacji i oceny konkursowych pączków zwracało uwagę na stopień wysmażenia pączków,  na ich kształt, lekkość, puszystość, na pomysł i estetykę wykończenia i przede wszystkim na smakowitość.

W tym roku podniebienia i serca członków  jury skradły pączki drużyny z klasy III TŻiUG w osobach:  Klaudia Drzewiecka i Daria Szmydt

Gratulujemy zwyciężczyniom!!!

Wszystkim  uczestnikom konkursu dziękujemy  za bardzo aktywny udział, wspaniałą postawę i chęć kultywowania pięknej  polskiej  tradycji Tłustego Czwartku.

zd_1 zd_2 zd_3 zd_4 zd_5