ZSRCKU Kościelec

„Z PRZYTUPEM„ Zakrzewo 18-19 czerwca 2022r

23 czerwca 2022

18 i 19 czerwca 2022r  młodzież  z Zespołu Tańca Ludowego „ Kościelec” i  Szkolnego Zespołu Wokalnego „ Alebabki” brała udział w Festiwalu Zespołów Folklorystycznych
„ Z Przytupem” w Zakrzewie. Podczas XV- jubileuszowego spotkania, uczniowie ZSRCKU
w Kościelcu mieli możliwość poznania  kultury i tradycji  różnych regionów Polski. Na scenie Domu Polskiego – Centrum Idei Rodła pojawili się bowiem  reprezentanci Wielkopolski – Zespół Pieśni i Tańca Rodlanie , Zespół Folklorystyczny „Tolija”, ale także Zespół Pieśni i Tańca „Duża Okrasa” z Pawłowa – Świętokrzyskie, Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” z Andrychowa – Małopolska i Zespół „Dworek Polski” z Chojnic – Kaszuby.
          Tancerze z ZTL „ Kościelec” zaprezentowali zakrzewskiej publiczności wiązankę tańców wielkopolskich oraz wiązankę tańców żywieckich. Natomiast chórzystki, którym towarzyszyła akordeonistka – Małgorzata Stężewska,  na wielkopolską nutę zaśpiewały „Świniorza” i wiwat „ Staryj babie dali grabie”, „ Czerwone jabłuszko”- pieśń pochodzącą
z sandomierskiego oraz utwór „ Chodziłbym do ciebie”.

Młodzież ZSRCKU w Kościelcu swe umiejętności taneczne i wokalne prezentowała nie tylko na scenie Domu Polskiego, ale  także podczas  barwnego korowodu, odbywającego się ulicami Zakrzewa. Tancerze, chórzystki i instruktorki zespołów- Anna Kucharska i Marlena Piguła – wzięli także udział w wieczorze integracyjnym, któremu towarzyszyła kapela „ Rypcim Pypcium.

Wyjazd na festiwal „ Z Przytupem” w Zakrzewie był  współfinansowany przez Gminę Kościelec w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wpierające Rozwój Kultury i Folkloru przy ZSRCKU w Kościelcu.

ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „ KOŚCIELEC Kościelec – Wielkopolska FZF „Z PRZYTUPEM” ZAKRZEWO 2022 – YouTube

1 2 3