ZSRCKU Kościelec

Suitą tańców górali żywieckich wytańczyli zwycięstwo!

10 czerwca 2019

3 czerwca Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” działający przy Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu brał udział w XI Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych. W Kleczewie zgromadziły się 42 grupy, które rywalizowały ze sobą w jednej z 3 konkurencji: tańca ludowego, różnych form tańca lub mażoretek. Zmagania prawie 600 tancerzy oceniało jury w składzie: pana Piotra Skawskiego – sędziego tańców polskich, choreografa, instruktora tańca, pedagoga, pracownika Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, pani Mart Merdzińskiej – instruktora tańca w Konińskim Domu Kultury oraz pani Agnieszki Łopaj – instruktora tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. W formacji „taniec ludowy” najwyższe  noty i I miejsce zdobyli suitą tańców górali żywieckich tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”, którzy oczarowali jury oraz widzów uśmiechem, energią i umiejętnościami. Doceniona została także prowadząca zespół pani Anna Kucharska, która otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie w przygotowanie młodych tancerzy.

Z całą pewnością zespół odwiedzi Kleczew w przyszłym roku na XII edycji przeglądu, by dalej propagować taniec ludowy i polski folklor!

P1HcI_3z MDGsdQu5 KdSssePc 9W9eFx1f 05xUGL0b IMG_20190603_101357