ZSRCKU Kościelec

Szkolenie dla uczniów Technikum Rolniczego

16 marca 2023

W związku z tym, że 15 marca ruszyła kampania przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie za rok 2023, zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawiciela Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kole – pana Krzysztofa Walczaka, fachowca w tej dziedzinie.
Uczniowie wszystkich klas Technikum Rolniczego zapoznali się z zasadami działania aplikacji eWniosekPlus. Poznali wytyczne które są podstawą do określenia wymagań dla dodatkowych dobrowolnych działań, takich jak ekoschematy, stanowiące zupełnie nowy element kampanii dopłat 2023 i uzyskali odpowiedzi na wszystkie pytania związane z możliwością uzyskania dopłat. Szczególne zainteresowanie wzbudziły ekoschematy węglowe i  zasady wykonywania zdjęć geotagowanych.
Po trzech godzinach spotkania okazało się, że młodzi rolnicy mają jeszcze wiele pytań i dlatego już dzisiaj zaplanowaliśmy kolejne merytoryczne spotkanie.

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Walczakowi za przekazaną wiedzę i czekamy na następne spotkanie.