ZSRCKU Kościelec

Targi Polagra Premiery- Poznań- 2023.

17 stycznia 2023

Dnia 13.01 uczniowie klas Technikum Rolniczego wraz z nauczycielami od przedmiotów zawodowych uczestniczyli w wydarzeniu- „Dzień Młodego Rolnika”,  zorganizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas konferencji, w której uczestniczyło blisko 1000 uczniów ze szkół rolniczych znajdujących się w województwie wielkopolskim zostały przedstawione m.in. takie tematy jak: „Uprawa konserwująca na trudne czasy”, „Roboty w rolnictwie”,  „Jak być rolnikiem teraz i za 100 lat” oraz praktyki rolnicze w Niemczech.

Miłą niespodzianką, na koniec konferencji, było wyróżnienie przez Wielkopolską Izbę Rolniczą naszych uczniów: Aleksandry Lekkiej oraz Piotra Spławskiego z klasy II TR za udział w konkursie -„Dzień z życia młodego rolnika”. Gratulujemy!

Kolejnym punktem było zwiedzanie ponad 150 stoisk targowych, na których zaprezentowało swoją ofertę ponad 200 firm z kilkunastu krajów.

Mogliśmy zapoznać się m.in. z najnowocześniejszym sprzętem rolniczym, roślinami uprawnymi, cyfrowymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę w gospodarstwie i na roli. Wydarzenie to pozwoliło młodzieży zdobyć wiedzę oraz informacje dotyczące najnowszych innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, które będą kreowały przyszłość rolnictwa w Polsce oraz warsztat pracy rolnika.