ZSRCKU Kościelec

Uroczystość Dnia Niepodległości

10 listopada 2023

10 listopada w ZSRCKU w Kościelcu  odbył się  apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz powiatowych oraz instytucji państwowych. Po wprowadzeniu  do auli szkolnej sztandaru społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście odśpiewali Hymn Polski. Następnie przedstawiono krótką historię walk naszych przodków o niepodległości,  przytoczono także słowa Józefa Piłsudskiego:

Wybiła godzina rozstrzygająca!
Polska przestała być niewolnicą i sama chce stanowić o swoim losie (…)

Krótką część artystyczną zakończono pieśnią  „ Pierwsza Brygada” w wykonaniu uczniów klasa ekonomicznych o profilu prawno- mundurowym oraz Szkolnego Zespołu Wokalnego. Następnie uczniowie klasy pierwszej technikum ekonomicznego o profilu prawno-mundurowym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, natomiast uczniowie klas starszych technikum ekonomicznego otrzymali awanse, które wręczyli dyrektor szkoły pan Wiesław Kujawa oraz Komendant Powiatowy Policji w Kole  pan inspektor Jakub Brzęcki. Aby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości w ZSRCKU w Kościelcu zorganizowano również III Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Szkoły. Podczas uroczystego apelu organizatorzy nagrodzili najlepszych strzelców oraz drużyny.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości była także okazją, by wspomnieć  patrona ZSRCKU w Kościelcu  – Stanisława Staszica. Jak co roku, za zaangażowanie społeczne, działalność pozalekcyjną i dobre wyniki w nauce wyłoniono laureatów Nagrody Stanisława oraz przyznano wyróżnienia. Podczas uroczystego apelu ogłoszono  również wyniki  Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i historii szkoły w Kościelcu” i uhonorowano laureatów konkursu plastycznego- „ Stanisław Staszic- nasz patron”.