ZSRCKU Kościelec

Warsztaty Polowe KHBC

03 października 2023
Dnia 27.09.2023 roku uczniowie klas Technikum Rolniczego wraz z nauczycielami uczestniczyli w Warsztatach Polowych KHBC – Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego zorganizowanych na terenie działalności spółki w Straszkowie. Młodzież mogła zapoznać się z polową prezentacją odmianową poletek demonstracyjnych buraka cukrowego oraz poznać nowe odmiany. Nie zabrakło również stoisk branżowych: nasiennych, chemicznych, nawozowych, agencji współpracujących na rzecz rolnictwa, stoisk Kół Gospodyń Wiejskich oraz konkursów z nagrodami. Po bardzo interesujących prelekcjach zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.
Dziękujemy serdecznie Panu Grzegorzowi Fiałkowskiemu prezesowi KHBC – Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego oraz wszystkim pracownikom firmy za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.