ZSRCKU Kościelec

Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

Jeżeli interesują Cię różne techniki komputerowe, chciałbyś poznać obsługę graficznych programów komputerowych, dołącz do nas. Proponujemy Ci kierunek, który umożliwia naukę wszystkich zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem komputerowym oraz zdobycie tytuł technik.

Dlaczego GRAFIK KOMPUTEROWY w Kościelcu?

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to jedyna taka oferta w powiecie kolskim! Szkoła zapewnia sale komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem takim jak np.: Corel Draw, Corel Photo Paint, Adobe Photoshop. Posiadamy nowoczesne urządzenia do druku (także 3D), sublimacji oraz obróbki introligatorskiej.

Realizacja zadań:

Uczniowie wykonują wszelkie prace graficzne, edytorskie i drukarskie na potrzeby szkoły oraz konkursów ogólnopolskich.

Możliwości dalszego kształcenia

Przygotowujemy do kontynuacji kształcenia na kierunkach animacja, animacja i grafika interaktywna, fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w internecie, grafika 3d i game art, grafika artystyczna oraz projektowania stron internetowych.

Zatrudnienie

Absolwenci naszego kierunku są poszukiwanymi pracownikami w wydawnictwach, drukarniach, zakładach poligraficznych, agencjach reklamowych, filmowych i telewizyjnych.

Nauka

Na zajęciach nauczysz się obsługi oprogramowania graficznego, projektowania, redagowania publikacji i druków, projektowania stron WWW, obsługi cyfrowych urządzeń stosowanych w poligrafii, obróbki filmów, dźwięku, modelowania i wydruku 3D.

Praktyki

W klasie trzeciej i czwartej uczniowie odbywają miesięczne praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach takich jak: wydawnictwa, agencje reklamowe, biura projektowe, drukarnie, działy marketingu.

Kwalifikacje

 W trakcie nauki można  uzyskać dwie kwalifikacje poświadczone świadectwem:

PGF.04. Przygotowanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych.

PGF.05. Drukowanie cyfrowe oraz obróbka druków

Uzyskanie dwóch kwalifikacji oraz ukończenie szkoły uprawnia do posługiwania się tytułem zawodowym: technik poligrafii i grafiki cyfrowej.