ZSRCKU Kościelec

Technikum Informatyczne

Technik informatyk to bardzo opłacalny zawód, branża IT rozwija się w błyskawicznym tempie. Technik informatyk to kierunek dla osób łączących analityczny sposób myślenia z kreatywnym działaniem.

Dlaczego TECHNIK INFORMATYK w Kościelcu?

W naszej szkole nauka odbywa się w różnych specjalistycznych pracowniach komputerowych, pod okiem doświadczonej kadry nauczycielskiej na sprzęcie, na którym zdaje się egzaminy zawodowe.

Realizacja zadań

Nasza szkoła bierze udział w ciekawych projektach informatycznych (LEGO Mindstorm), Predator Games, Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna. Nauczymy Cię także spawania światłowodów.

Możliwości dalszego kształcenia

Uczniowie wybierają kierunki informatyczno-ekonometryczne, inżynierię oprogramowania,  czy też aplikacje internetowe. Inne możliwe specjalności to programista baz danych czy też software developer.

Zatrudnienie

Zawód informatyka charakteryzuje się uniwersalnością, tzn. można go wykonywać nie tylko w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach, ale wszędzie tam gdzie jest wprowadzana informatyzacja. Typowe stanowiska pracy proponowane technikom informatykom to: administrator sieci, projektant aplikacji webowych, programista.

Nauka

Na zajęciach nauczysz się montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

Praktyki

W klasie trzeciej i czwartej uczniowie odbywają miesięczne praktyki zawodowe w firmach: zajmujących się handlem komputerami i akcesoriami, składaniem komputerów z podzespołów, wykonujących sieci informatyczne na potrzeby przedsiębiorstw, projektujących i administrujących stronami internetowymi oraz aplikacjami.

Kwalifikacje

W trakcie nauki można  uzyskać dwie kwalifikacje poświadczone świadectwem:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Uzyskanie dwóch kwalifikacji oraz ukończenie szkoły uprawnia do posługiwania się tytułem zawodowym: technik informatyk.