ZSRCKU Kościelec

Technikum Logistyczne

Logistyka to branża która odgrywa coraz większą rolę w zglobalizowanym świecie. Logistycy są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Zawód dla tych, którzy nie boją się wyzwań, są przedsiębiorczy i odważni, mają zdolności organizacyjne oraz potrafią planować.

Dlaczego TECHNIK LOGISTYK w Kościelcu?

Zajęcia w nowoczesnej i bardzo dobrze wyposażonej pracowni logistycznej: bramka RFID, symulator tachografu, drukarki kodów kreskowych, kolektor danych, klocki dydaktyczne.

Realizacja zadań przy współpracy:

Inspekcji Transportu Drogowego

Koła Naukowego Logistyka przy Politechnice Poznańskiej

Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Możliwości dalszego kształcenia

Absolwent technikum logistycznego, może podjąć studia na kierunkach: transport, spedycja, organizacja, handel, zarządzanie.

Zatrudnienie

Logistyka to nowoczesny zawód dający perspektywy pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należy: transport i spedycja, przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja.

Logistyk znajduje pracę także w urzędach i służbach mundurowych takich jak wojsko, czy policja. Wykonują zadania związane z przygotowaniem imprez masowych, np.: koncerty, zawody sportowe.

Nauka

Na lekcjach nauczysz się zarządzania zapasami i przestrzenią magazynową, planowania i organizowania procesów transportowych, prowadzenia dokumentacji magazynowej i transportowej, stosowania międzynarodowych standardów oraz obliczania kosztów magazynowania i cen za usługi transportowe.

Praktyki

W klasie trzeciej i czwartej uczniowie odbywają miesięczne praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach transportowo -spedycyjnych, produkcyjnych, handlowych a także w jednostkach samorządowych.

Kwalifikacje

 W trakcie nauki można  uzyskać dwie kwalifikacje poświadczone świadectwem:

SPL.01. Obsługa magazynów

SPL.04. Organizacja transportu

Uzyskanie dwóch kwalifikacji oraz ukończenie szkoły uprawnia do posługiwania się tytułem zawodowym: technik logistyk.